10/10/2021

Pamukkale Teknokent “Maker Education” Projesi Kapsamında Yurt Dışından Gelen Misafir Öğrencileri Ağırladı.

Denizli Erbakır Fen Lisesi koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus+KA229 Project hareketliliği kapsamında Romanya, Makedonya, Portekiz, İtalya ve Polonya ülkelerinden çeşitli okulların öğrencileri ile Pamukkale Teknokent olarak firmalarımızın katkılarıyla etkinlik gerçekleştirildi.

Avrupa ülkelerinden gelmiş olan 32 öğrenci, öğretmen ve Erbakır Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla Pamukkale Teknokent, 3D Probox ve Teknofest takımlarından Hazar Takımı’nın gerçekleştirdiği İngilizce sunumlarla ve Partner Republic firma ziyaretleriyle misafirlerimiz bilgilendirildi.

Etkinlikte Pamukkale Teknokent ve TTO birimi olarak başta Teknoloji Geliştirme Bölgemiz ve Ülkemiz için yapmış olduğumuz katkılar, Ar-Ge ve İnovasyon faaliyetlerimiz, Üniversite ve Sanayi arasında gerçekleştirilen iş birlikleri ve firmalarımız tarafından gerçekleştirilen proje ve teknolojik yeniliklerden bahsedildi. Firmalarımızdan 3D Probox tarafından geliştirilen nesnelerin 3D olarak modellenmesini sağlayan sistem tanıtıldı. 3D ProBox App mobil uygulaması ile öğrencilerden birinin modellemesi yapıldı. Cep telefonu, fotoğraf makinesi ve insansız hava araçlarından üretilen 3d modeller gösterilerek hangi alanlarda kullanılabileceği ve nasıl model üretebilecekleri anlatıldı.

Teknofest Roket Kategorisi Yarışmalarında pek çok birincilik kazanan Hazar Takımı 2019, 2020 ve 2021 yılları Teknofest yarışmaları için geliştirdikleri roketlerin tanıtımını gerçekleştirdi.

Funika Games firması tarafından katılımcılarımıza oyun sektörü ve oyun geliştirme hakkında bilgiler verilerek keyifli ve bilgilendirici bir sohbet ortamı oluşturuldu. Yapılan firma ziyaretinde misafirlerimiz Funika Games tarafından geliştirilmiş oyunları oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler ve Funika Games tarafından geliştirilen projeleri daha yakından tanıma fırsatı buldular.

Paylaşın