01/04/2021

Uşak Karahallı Cumhuriyet ortaokulu, Pamukkale Teknokent’i Ziyaret Etti

  Pamukkale Teknokent-TTO birimi ve Teknofest yarışması ekiplerinden Hazar Takımı üyelerinin katılımıyla misafir öğrencilerimiz için konferans salonunda Pamukkale Teknokent’ten bahsedildi.

  Teknoloji, inovasyon, Ar-Ge konularına değinerek Teknokent kavramı hakkında öğrenciler bilgilendirildi. Ön kuluçka ve kuluçka ofisleri, Hackerspace ortak çalışma alanı, patent ve girişimcilik konularını Milli Teknoloji Hamlesi ışığında öğrencilere aktarıldı. Programın ilerleyen dakikalarında Teknofest ekiplerinden Hazar Takımı üyeleri, iki yıl boyunca elde ettikleri Türkiye birincilikleri, Teknofest 2021 yılı hazırlıkları ve bu zamana kadar ki tecrübelerini misafirlerimize anlattılar.

  Sunumların ardından Hackerspace ortak çalışma alanı ve Teknokent firmalarımızdan “Funika Games” firma ziyareti gerçekleştirildi. Ziyarette firma çalışanları tarafından mobil oyunlar ve yapmış oldukları projeler hakkında bilgi verildi.

   Uşak Karahallı ilçesinden bizleri ziyaret eden Cumhuriyet ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerine ziyaretlerinden ötürü Pamukkale Teknokent olarak teşekkür ederiz.

Paylaşın