08/06/2021

ÇUKUR Oyunu

Ay Yapım’ın başarılı dizisi Çukur televizyonda final yaparken sevdasını, acısını, öfkesini, sevgisini duvarlara dökenler için mobil oyunu başlıyor. Türkiye’de dizi ve mobil oyun sektörünü bir araya getiren oyunda macera tüm heyecanıyla dijital platformda devam ediyor.

Türkiye’nin en çok izlenen dizisi Çukur’a hayat veren Çukur Mahallesi’ni şimdi yeniden keşfet ve Çukur’u ele geçir! Heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Oyun Pamukkale Teknokent firması Funika Games, Erdi Yapım ve Ay Yapım iş birliği ile geliştirilmiştir. Türk oyun sektörü ciddi bir büyümeden geçiyor. Pandemiyle birlikte bu alana ilgi çok fazla arttı. Büyüme sektördeki rakamlara da yansıyor. Geçen yıl 2.4 milyar dolarlık yabancı yatırım gerçekleşti. Önümüzdeki dönem bu alanda ciddi büyüme öngörülüyor. 

Önümüzdeki dönem dizi ve oyun sektörü daha çok iç içe geçecek. Oyun ve dizi birer sanat. Türkiye’de ve dünyada dizi izlenme oranları çok yüksek. Kaliteli yapımların sezonlarını tamamlandıktan sonra, oyun olarak serüvenlerine devam edebileceğini Çukur oyunu ile görmüş olduk. Global şirketler hem film hem dizi için çalışmalar yapıyor ve bunun örneklerinin daha çok karşımıza çıkması bekleniyor. Tüm dünyada, eğlence sektörüne olarak yatırımlarda düşüş olmaması dikkat çekiyor. Funika Games’in oyunları bugüne kadar 1 milyonu ABD pazarından olmak üzere toplam 2 milyondan fazla indirildi. Dijital dönüşüm sürecinin özellikle kalifiye işgücüne ulaşmada koşulları eşitlendi.

 deha20.com

Paylaşın